Gręžiniai

Vandens gręžinių įrengimas, vandens siurbliai ir kita įranga, specialistų patarimai. Giluminiai, adatiniai, arteziniai gręžiniai. Kokių dokumentų reikia.

Gręžinių D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai apie gręžinius, jų įrengimą, įrangą, dokumentus.

- Topografinis sklypo planas su pažymėtomis ribomis;
- Kadastro/registro pažyma (sklypo);
- Sąlygų sąvadas (projektavimo), kuris išduodamas Jūsų savivaldybėje.

Taip, reikalingas. Kai jau turite vandens gręžinio projektą, įskaitant ir patį gręžį savo sklype, būtina užregistruoti vandens gręžinio pasą. Gręžinio pasas yra gręžinio nuosavybės įrodymas ir yra privalomas registruojant vandens gręžinį registrų centre.
Vandens gręžinį galite įsirengti norimoje savo sklypo vietoje, tačiau labai svarbu laikytis šių dalykų: gręžimo įranga galėtų patekti į pasirinktą vietą (t.y jūsų sklypą) ir nepažeidžiant apsaugos zonų.
Vandentiekio, lietaus ir kanalizacijos tinklams ir įrenginiams, kurie yra iki 2,5 m gylio, nuo vamzdyno ašies reikia palikti 2,5 m žemės juostą. Tačiau įrengtiems giliau nei 2,5 metro, reikia 5 metrų žemės juostos nuo vamzdyno ašies.

Magistraliniams vamzdynams, kurių skersmuo yra 40 cm ar didesnis, apsaugos zona apima 10 metrų žemės juostą nuo vamzdyno ašies.

Vandens rezervuarų, skaidrintuvų ir saugyklų apsaugos zona turi būti 30 metrų, o vandens bokštų, nuotekų siurblinių ir kitų įrenginių apsaugos zona turi būti ne mažesnė kaip 10 metrų nuo jų išorinių sienų.

2023-02-16

Giluminiai gręžiniai

Giluminio gręžinio gylis Norint pasiekti požeminį vandens, kartais gali tekti išgręžti gilų gręžinį, dar vadinamą arteziniu gręžiniu. Giluminio gręžinio gylis Read more...