Categories
Gręžiniai

Giluminiai gręžiniai

giluminiai greziniai kaina

Giluminio gręžinio gylis

Norint pasiekti požeminį vandens, kartais gali tekti išgręžti gilų gręžinį, dar vadinamą arteziniu gręžiniu. Giluminio gręžinio gylis gali svyruoti nuo 20 iki 400 metrų, o tikslus gylis nustatomas išgręžus gręžinį, o atskaitos tašku gali būti netoliese esantys gręžiniai.

Gręžinio eksplotacija

Vidutinė mažo gręžinio smėlyje eksploatavimo trukmė yra apie 5 metus, o gilus (artezinis) gręžinys gali tarnauti iki 50 metų.

Ar tai brangu?

Giluminio gręžinio gręžimas paprastai yra brangesnis dėl kolonos kainos, kuri yra tiesiogiai proporcinga gręžinio gyliui ir numatomam vandens suvartojimui. Be to, vieno metro arteziniam gręžiniui išgręžti reikia galingesnės įrangos, o tai taip pat padidina išlaidas.

Gręžinių situacija Lietuvoje

Lietuva yra Baltijos arteziniame baseine, kuriame yra daug gėlo požeminio vandens – apie 7 mln. m3/d. Vien Lietuvai tenka apie 3 mln. m3/d, todėl daugelio šalies miestų viešojo vandens tiekimo sistemos priklauso nuo požeminio vandens.

Įdomu tai, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kur dauguma gyventojų geria tik požeminį vandenį, kurio kokybę ir saugą lemia gamtiniai veiksniai. Priešingai, daugelyje kitų šalių pagrindinis arba vienintelis geriamojo vandens šaltinis yra paviršinis vanduo, kurio kokybė yra prastesnė nei požeminio vandens.

Giluminiai/arteziniai gręžiniai šiuo metu yra vienintelis patikimas vandens šaltinis, galintis patenkinti ilgalaikius gyventojų gėlo vandens poreikius. Profesionaliai įrengtas gręžinys gali tarnauti daugelį metų, o šiuolaikinės technologijos gali užtikrinti gręžinio ilgaamžiškumą ir vandens kokybę. Be to, giluminis gręžinys užima minimalią žemės sklypo erdvę, negadina sodybos aplinkos ir puikiai dera su aplink esančia veja bei dekoratyvine augmenija.

Daugiau informacijos rasite: vandens gręžiniai
Taip pat informacija remtasi: https://lt.wikipedia.org/wiki/Gręžinys